Unikalna technologia

Siltac EC to JEDYNY produkt z technologią przestrzennego sieciowania 3D-IPNS™. Dzięki niej Siltac EC działa tak skutecznie!

Preparat zawiera w swoim składzie polimery silikonowe oraz unikalny czynnik sieciujący. Po aplikacji na rośliny Siltac EC tworzy na ciele szkodników niewidoczną gołym okiem, trójwymiarową sieć, przypominającą działaniem pajęczą. Preparat nie tylko pokrywa ciało szkodnika, ale dodatkowo go zakleszcza, dzięki czemu szkodniki zostają skutecznie unieruchomione. Giną one bardzo szybko, nawet w przeciągu kilku minut. Martwe szkodniki mogą pozostawiać na roślinie jeszcze przez kilka dni, nie szkodząc już jej. Wraz z upływem czasu są one zmywane przez deszcz lub zwiewane z wiatrem.

Bezpieczeństwo

Preparat nie ingeruje w biochemiczne procesy życiowe szkodników, w przeciwieństwie do wielu tradycyjnych środków ochrony roślin. Nie ma w swoim składzie substancji aktywnych pestycydów i nie posiada okresu karencji. Oznacza to, że można wykonywać oprysk Siltac EC na krótko przed zbiorem.

Kobieta podczas posiłku

W trosce o środowisko

Używając Siltac EC nie wprowadzasz do swojego otoczenia niebezpiecznych substancji. Polimery silikonowe, które zawiera preparat zostały dokładnie przebadane pod kątem bezpieczeństwa stosowania. Rozkładają się one w środowisku głównie pod wpływem hydrolizy. Kupując Siltac EC masz pewność najwyższej sprawdzonej jakości, bez jakichkolwiek zanieczyszczeń.

W trosce o środowisko - grafika

Technologia doceniona na całym świecie

Technologia 3D-IPNS™ została wynaleziona w polskim laboratorium ICB Pharma i jest chroniona prawem patentowym. O jej skuteczności świadczy fakt, że została doceniona przez użytkowników na wielu kontynentach.